Série vymalovánek vydávaných Rodinou Karmelu při farnosti Bystré u Poličky seznamuje skrze dětské příběhy s historií i současnou podobou památek. 
Všechny lze zakoupit v Bystrém u Poličky, zejména doporučuji při návštěvě krásné Karmelské pouti, tradičně pořádané v červenci (kolem svátku Panny Marie Karmelské).
Vymalovánka o bysterském kostele (2020)
Příběh o malém Toníčkovi, který spolu se strejdou a malými bratranci Jiříkem a Mikuláškem vyrazí do kostela svatého Jana Křtitele a Panny Marie Karmelské v Bystrém. Během návštěvy se povede malému Mikuláškovi rozházet všechny svícny z oltářů. Aby to napravili, musí všechno dát na své místo. Během toho poznají všechny kouty kostela.
Ilustrace: Martina Dvořáková (Vojtová)

PŘÍBĚH O JANU KŘTITELI (2021)
Jůlinka se vždycky moc těší na hodinu náboženství. Tentokrát se s panem farářem učí o Zachariášovi, Alžbětě a Jan Křtiteli. Celý den na  to Jůlinka myslí, až se jí o Janovi zdá v noci sen. Přemístí se v něm do doby, ve které Jan  Křtitel žil a působil. Společně s kamarádkami Sofinkou a Adriankou putují biblickou krajinou a poznávají spoustu důležitých věcí. 
Ilustrace: Marie Dlouhá
BOŽÍ TĚLO (2022)
V bysterské farnosti se na slavnost Těla a Krve Páně (lidově na Boží Tělo) pořádá průvod po městě. Jsou zde rozmístěné čtyři oltáře. Jak to všechno probíhá? A jak to vypadá a co všechno to znamená? Kdy vlastně tato tradice vznikla? O tom všem se dozvídá malá Tonička, která přijede do Bystrého na prázdniny za malým Filípkem. Ten jí to všechno vysvětluje a ukazuje.
Ilustrace: Marie Dlouhá
HARTMANICE (2023)
Poblíž Bystrého se nachází malá vesnička Hartmanice. Na kopci s malebným výhledem na okolní kopce stojí kaple. Náš příběh se odehrává právě zde; v roce 1868. Díky malým dětem  (Vilda, Fanda, Lili a Janička) poznáte, jak se žilo v této době na bysterském panství, jak milovanou panovnicí byla baronka Ernestina. Objeví také hrobku hraběnky Marie Rebeky z Harrachu - i o ní se dovídají spoustu zajímavého. 
Back to Top